Küldetés

A Debreceni Egyetem Gyógyszer- és Élelmiszerfejlesztési Koordinációs Központ mind stratégiai értelemben, mind a megvalósítás tekintetében támogatja a klinikai gyógyszervizsgálatok fejlesztését a Debreceni Egyetemen. Célja a klinikai vizsgálatok Megbízóival való folyamatos együttműködés elmélyítése, a Megbízók és az Egyetem közötti kiemelt partnerség ápolása, a hatékonyság növelése. További cél a klinikai vizsgálatok minél szélesebb körű megismertetése nemcsak a Betegekkel és hozzátartozóikkal, hanem a lakossággal, illetve azok népszerűsítése, a legfontosabb ismeretek közérthető átadása. Kiemelt feladat a munkacsoportok és a vizsgálatvezetők által jelzett, a vizsgálatok hatékonyságának, a betegközpontúság fejlesztésére irányuló javaslatok támogatása, megvalósításuk elősegítése. Mindezek mellett a Debreceni Egyetem vezetői számára átfogó információ nyújtása az Egyetemen folyó klinikai vizsgálatokról, azok minőségéről, hatékonyságáról.