GYIK - Orvos Profil

• Kihez forduljak ha elrontottam valamit, vagy észrevételem van az oldallal, adataimmal kapcsolatban?
    • Amennyiben Ön helytelen adatot adott meg és nem találja a módját a javításnak, vagy a formázással kapcsolatos kérdése, észrevétele van, használja a hibabejelentés űrlapot, vagy vegye fel a kapcsolatot a VIR központtal a kk2018portal@fin.unideb.hu e-mail címen közvetlenül.
  • Miért ilyen bonyolult a nevek megadása?
    • A nevek esetében alapvetően kétszer kell megadni a nevét. Első esetben azt a teljes nevet, amelyet Ön szeretne használni, illetve megjeleníteni az orvosi profilján. Ebben a mezőben tetszőleges sorrendben adhatja meg titulusait, keresztneveit. A következő két mezőben a titulust és a nevet adhatja meg, mely alapján a keresőink működnek, az itt megadott név alapján fogják megtalálni az Ön profilját. Bár a problémakör egyszerűnek tűnik, de számos névformát kell támogatnunk, ezért szükséges több mezőben nyilvántartani látszólag azonos tartalmakat.
  • Miért van ennyi e-mail címem?
    • Az Ön orvosi profiljához alapvetően két e-mail cím tartozik. Az egyik, az orvosi profilon megjelenített publikus cím, a másik a kapcsolat az orvossal funkcióhoz használt cím. Az oldal kialakítása során elkészítettünk egy kapcsolat az orvossal funkciót, mely lényege, hogy az Ön orvosi profiljánál megjelenik egy kapcsolat gomb, amennyiben adott meg erre a célra használható e-mail címet. A gombra kattintva a profil látogatója a weboldalon keresztül üzenetet tud Önnek küldeni, melyet Ön erre az e-mail címre kap meg.  Az itt megadott  cím sehol sem jelenik meg az oldalon, így tetszőleges címet is megadhat az egyetemin túl. Amennyiben nem szeretné, hogy ilyen módon kapcsolatba lépjenek Önnel, törölje ezt a címet és profiljánál nem kerül megjelenítésre a kapcsolat funkció.
  • Miért van a rendes címem mellett pontos címem?
    • A pontos cím, hasonlóan a teljes névhez, egy olyan cím, amit Ön tetszőlegesen testre szabhat és tetszőleges formátumban adhat meg. Ez lehetővé teszi, hogy az orvosi profilján olyan címet adjon meg, amely nem tartalmaz szervezeti egységhez, épülethez kapcsolódó kötöttségeket.
  • Miért nem tudom szerkeszteni a profilomat?
    • A profil szerkesztéséhez alapvetően három feltételnek kell teljesülni, melyek a következők:
      • Ön a Klinikai Központhoz tartozó orvos
      • Ön rendelkezik egyetemi munkakörrel
      • Van központi authentikáció lehetősége (eDUid / LDAP)
  • Miért nem jelenik meg a telefonkönyvben a módosításom?
    • Ezzel a funkcióval Ön az orvosi adatait szerkesztheti, de ez nincs hatással a telefonkönyvi profiljára, ugyanis az kapcsolatban van az egyetemi HR rendszerrel és a tetszőleges módosítás az anomáliák elkerülése miatt nem engedélyezett. Ha a telefonkönyvi profilban nem helyes információt talál, vegye fel a kapcsolatot a telefonkönyv üzemeltetőivel, vagy kattintson ide.
  • Miért nem találom meg a szakvizsgámat, végzettségemet? Mit tehetek ilyenkor?
    • A rendszer a gyorsabb keresés érdekében törzsadatokkal dolgozik, mely bővítésére Önnek felhasználóként nincs lehetősége. Amennyiben valamely végzettség, szakvizsga hiányzik a választhatók közül, kérjük vegye fel a kapcsolatot a VIR központtal a kk2018portal@fin.unideb.hu e-mail címen keresztül, vagy az orvosprofil felületén az Észrevétel panelben található linken keresztül jelentse be igényét.
  • Miért nem találom az általam beszélt nyelvet? Mit tehetek ilyenkor?
    • A rendszer a gyorsabb keresés érdekében törzsadatokkal dolgozik, mely bővítésére Önnek felhasználóként nincs lehetősége. Amennyiben valamely Ön által beszélt nyelv hiányzik a választhatók közül, kérjük vegye fel a kapcsolatot a VIR központtal a kk2018portal@fin.unideb.hu e-mail címen keresztül, vagy az orvosprofil felületén az Észrevétel panelben található linken keresztül jelentse be igényét.
  • Hiányzik a szervezeti egységem, épületem, munkaköröm valamelyike, nem tudom kiválasztani a megfelelőt! Mit tehetek ilyenkor?
    • A rendszer a gyorsabb keresés érdekében törzsadatokkal dolgozik, mely bővítésére Önnek felhasználóként nincs lehetősége. Amennyiben valamely Önhöz tartozó szervezeti egység, épület, munkakör valamelyike hiányzik a választhatók közül, kérjük vegye fel a kapcsolatot a VIR központtal a kk2018portal@fin.unideb.hu e-mail címen keresztül, vagy az orvosprofil felületén az Észrevétel panelben található linken keresztül jelentse be igényét.